יום שלישי, 4 באוקטובר 2011

איך נעשיתי טבעונית

טוב, אז כמובן שגדלתי בבית יהודי, שבו האוכל המסורתי הבשרי, היה העיקר, והייתה דעה כזו, שאדם חייב לאכול לפחות פעם ביום מנת בשר.
מאוד אהבתי את המאכלים הבשריים שאימי הייתה מכינה. ידעתי כל הזמן שבשר לא צומח, אבל לא ממש הבנתי את מקורו... הבשר היה בבית כל הזמן, בשר זה היה אוכל בסיסי, ולא שאלתי אף פעם מאיפה בא הבשר.
אגב, שמיל, אח של אימא, היה בעל חנות אטליז נחשבת, בלוד, שעד היום קיימת, אך מופעלת ע"י בנו, חיים מילר, שבחר להחליף את השם הקודם של האטליז, על שם אביו, ולקרוא לאטליז על שמו
וכך, עד שהגעתי לכיתה ג', אז החל התהליך, באירוע מכונן, ממנו לא הייתה דרך חזרה, שהוביל אותי באופן טבעי לגבש אורח חיים טבעוני, שהוא, לא רק הימנעות מאכילת החי ומן החי, אלא גם הימנעות מוחלטת משימוש בפריטים מהחי, כמו, ביגוד, הנעלה, אביזרים, פרווה וכד'.


הרשומה עדיין בכתיבה.

הידעתם?...
מעל 200 מיליון בעלי חיים, מעונים ונרצחים באכזריות בתעשיית המזון מהחי... וזאת, רק בישראל.
יום הכיפורים הקדוש ליהודים, הוא שואה למיליוני תרנגולות חסרי ישע
המירו את המנהג הברברי של שחיטת תרנגולות, במנהג מוסרי של תרומת כסף, וכך תוכלו לבקש מאלוהים למענכם ולמען בני ביתכם... בידיים נקיות.

פרופ' גארי פרנציון - פילוסוף ומשפטן אמריקאי
"...מי שטוען שהוא בעד זכויות בעלי חיים אך אינו טבעוני, אי אפשר להתייחס אליו ברצינות... אם לבעלי חיים יש איזושהי חשיבות מוסרית... לא ניתן להצדיק את השימוש בהם לשם אוכל..."


סרטונים 
טבעונות למען האנושות, כדור הארץ, ובעלי החיים
הרצאה של גארי יורופסקי - חובה לצפות

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה